Uczymy się i bawimy!!!!
8 maja 2015

BAJKA O KSIĘŻNICZCE EWALUACJI

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami na przegorzalskiej górce , w ceglanej dziurce zebrała się gromada rycerzy. Z czterech stron świata przybyli rycerze ze szkół wszelakich, by uwolnić piękna księżniczkę z wieży, a imię jej Ewaluacja. Z okienka ceglanej wieży wyglądała księżniczka Ewaluacja, a długie warkocze Jej wymagań spływały do ziemi na długość pięter dwunastu. Król Nadzór zawezwał rycerzy i ogłosił turniej uwolnienia księżniczki Ewaluacji z wieży. Rycerze podjęli wyzwanie króla Nadzora. Nawet Smok Wawelski nie pozostał obojętny na to wyzwanie. Zatem smok jamę swą porzucił i w te pędy cichcem-michcem przybył pod wieżę, gdzie czekali już król Nadzór i rycerze, a także księżniczka Ewaluacja w ceglanej wieży. Księżniczka Ewaluacja wdzięki swe ukazała, warkoczami zamachała i rycerzy zachęcała. Nadzór, rycerze i Smok Wawelski treningi przechodzili, sprawności nabywali, o wymaganiach dyskutowali, po szerokich morzach żeglowali, w tawernach wiedzę o księżniczce Ewaluacji zdobywali. Czterech magów – Wiedzozjadów z rycerzami pracowało nad kierunkiem wiedzy zdobywania, a imiona Ich były: Indi, Norbi, Kati dwie. Każdy z nich miał różdżki dwie. Na dziewiąty maja dzień turnieju ogłoszono i księżniczkę Ewaluację z wieży uwolniono.

ZASADY GRY:

Uczestnicy podzieleni są na 4 role:

Księżniczka-macha włosami(bo wymaganiami wabi)

Król Nadzór-Zamienia się miejscami z pozostałymi Nadzorami (bo z różnych punktów patrzy

Rycerze-na koniach w prawo truchtają i odgłosy wydają…

Smok Wawelski-ogniem zionie i skrzydłami zamieszanie czyni