39 edycja szkolenia dla Nauczycieli Badaczy
7 grudnia 2013

W dniach 4-7 XII nauczycielki i nauczyciele z całej Polski spotkali się w Lesznie, by uczyć się jak badać własną pracę. Oprócz wątku głównego, dyskusje toczyły się wokół filozofii szkoły, metod pracy, współczesnych teorii pedagogicznych. Wieczór mikołajkowy był świetnym sposobem na integracje i rozmowy oczywiście o szkole. Wykorzystując nabytą wiedzę na temat metod badawczych, uczestnicy napisali list ze szkolenia do dyrektora/ki szkoły.

Fragment jedno z nich prezentujemy poniżej:

Leszno,07.12.2013

Droga Pani dyrektor!

Z wielką radością piszę do Pani, gdyż mam do przekazania kilka informacji, które mnie już cieszą, a panią ucieszą wkrótce. Bardzo duża grupa przyjechała tutaj w konkretnym celu – „ gotowców do ewaluacji. Sama Pani wie, że to naiwne podejście. Ewaluację przeprowadzamy w szkołach na własną rękę nie da się wypracować gotowców, które odpowiadałyby wszystkim. Dlatego ja nie jestem rozczarowana. Dla mnie bardzo cenne było torze odkryłam, że badania mogę prowadzić sama, z własnej inicjatywy i dla siebie. I to jest cenne!!!. A nie jakieś gotowe. Poza tym myślę, że wypracowane tutaj zagadnienia, po przełożeniu i wdrożeniu do pracy w naszej szkole zaowocuje dobrymi wynikami ewaluacji.
Oczywiście szczegóły przekażę Pani po powrocie!