Kilka refleksji ze szkolenia „Nauczyciel/ka Badacz/ka”, które odbyło się w Gdańsku w dniach 22-25 maja.
26 maja 2013

Ponad siedemdziesiąt osób – nauczycielek i nauczycieli, pojawiło się w środę  w słoneczny dzień w hotelu Renusz, aby w trzech grupach „niebieskiej”, „zielonej” i „żółtej” rozpocząć  czterodniowe zajęcia.  Od rana do wieczora wraz z prowadzącymi zgłębiali sposoby przeprowadzania ewaluacji wewnętrznej, stosowania ciekawych, alternatywnych narzędzi badawczych i wiele innych tajników związanych z byciem w swoich szkołach liderami ewaluacji. W opinii uczestników w ciężkiej pracy pomagała dobra atmosfera pracy w grupach i na przerwach, sprzyjała też życzliwość trenerów i atrakcyjne formy szkoleniowe – np. filmy czy open space.  Wprawdzie trochę niewygodne krzesła i „dłuuuuugość” dnia pracy powodowały zmęczenie, ale nie przeszkadzało ono w spędzaniu wieczorów na spotkaniach refleksyjnych przyjaciół czy ćwiczeniom ruchowym zwanych „tańcem”, na dyskotece, przy których wszyscy świetnie się bawili. Mimo zadanej „trudnej pracy domowej” wszyscy z żalem wyjeżdżali, ciesząc się jednak, że już za parę miesięcy spotkają się znowu.