Informacja zwrotna` od uczestników XVIII szkolenia „Nauczyciel badacz” w Lesznie w dniach 18-19 kwietnia 2013r.
6 maja 2013

Uczestnicy anonimowo  uzupełniali metaforę. To szkolenie było  jak….. ponieważ….

1. Zastrzyk adrenaliny, ponieważ dało mi wiatr w żagle.

2. Ciekawe doświadczenie, ponieważ uświadomiłam sobie, że to co robię ma jakiś sens (w wcześniej wydawało mi się mało znaczące). Mam jednak mały mętlik w głowie.

3. Podróż w nieznane, ponieważ ewaluacja do tej pory była tajemnicą a po szkoleniu stała się jasna.

4. Ciekawa podróż w krainę wiedzy jeszcze mi niedostępnej ponieważ 2 super „lokomotywy” pociągnęły nas w daleką podróż przez niesamowite i nieznane wcześniej krainy, świetne towarzystwo w wagonach i dobry „Wars”

5. Nowe wyzwanie, ponieważ zdobyłam nowe doświadczenie oraz wiedzę odnośnie ewaluacji.

6. Powrót do czasów gdy byłam nauczycielem stażystą, ponieważ znowu bardzo dużo się uczyłam, poznawałam, pisałam, tworzyłam.

7. Wartościowe, ponieważ usystematyzowało moją wiedzę, nauczyło nowych rozwiązań.

8. Rower, ponieważ wpędziło mnie w ruch.

9. Światło w tunelu, ponieważ pozwoliło mi wyjaśnić wiele wątpliwości związanych z ewaluacją wzbogaciło moją widzę, pozwoliło mi na wymianę doświadczeń, spotkanie przemiłych ludzi.

10. Światełko w tunelu, pudełko pełne pomysłów do pracy, radosne oderwanie się od szarej codzienności- intensywność i tempo b. duże, ale to jest to. Dziękuję.

11. Bardzo ciekawym doświadczeniem pokazującym drogę, ponieważ mogłam skorzystać z doświadczeń koleżanek, wiedzy.

12. Rodzaj drogowskazu, ponieważ było próbą wskazania właściwego kierunku działań, za które jestem odpowiedzialna.

13. Zastrzyk wartościowej wiedzy, ponieważ wiem co to jest ewaluacja.

14. Tajfun, ponieważ najpierw zrobiło w mojej głowie wielkie spustoszenie, po czym zaświeciło słoneczko (no może jest jeszcze małe zachmurzenie).

15. Nowe baterie, ponieważ dało mi energię do działania.

16. Wędrówka w górach, pot krew i łzy i…. wspaniała nagroda- cudowny widok i frajda ze zdobycia kolejnej góry.

17. Odkrycie możliwości zmian.

18. Niesłychaną inspiracją, natchnieniem do działania, spotkaniem z ludźmi patrzącymi w tym samym kierunku.

19. Dopiero wczoraj poukładały mi się szufladki w głowie, po co było tyle metod badawczych.

20. Szalona karuzela, ponieważ byłam na początku zupełnie zakręcona. Ale wyniesione umiejętności są bardzo cenne, przydatne i w świetnej grupie niebieskiej.

21. Moment olśnienia, ponieważ uświadomiłam sobie jakie powinny być moje działania, czemu służy moja praca i w którym kierunku powinnam podążać dla wspólnego dobra- uczniów, szkoły oraz mojego.

22. Integracyjny wyjazd RP, ponieważ było miło i czegoś się nauczyłam.

23. Burza mózgów, ponieważ była to „burza” doświadczeń, wiadomości, metod i form.

24. Powiew w żagle, ponieważ dało mi siłę do dalszej pracy.

25. Powiew świeżego powietrza, ponieważ dodało mi wiatru w żagle do dalszej pracy.