II spotkanie Nauczycieli Badaczy. Wrocław 22-23 X 2012
23 października 2012

Tak o spotkaniu pisali uczestnicy w badaniu ewaluacyjnym ( przeprowadzonym metodą – list do przybysza):

Szkolenie polecam wszystkim. Jeszcze nigdy, w tak krótkim czasie nie uzyskałam takiej wiedzy i tylu materiałów szkoleniowych. Przeprowadzone warsztaty to gotowe scenariusze do powielenia w naszych szkołach. Żadne pytanie, żadna wątpliwość nie pozostała bez wyjaśnienia. Profesjonalizm życzliwość, osobowość prowadzących – najwyższej klasy. Atmosfera zajęć, współpraca całej grupy- wspaniała. Chyba żal odjeżdżać.

Mam nadzieję, że” do zobaczenia”! Dziękuję Małgorzata

A tak trenerzy:

Nauczyciel Badacz nr 12 już się skończył - Koniec znaczy koniec. Co się nie skończyło – trwa.

12-stka jest szczęśliwą liczbą w wielu kulturach, a także w naszej – bo tak o niej mówią uczestnicy 12-stego „Nauczyciela Bogacza”. Tak Bogacza, bo jak można inaczej nazwać sześć dni intensywnej, refleksyjnej i twórczej pracy uczestników, którzy energię, entuzjazm, wiedzę i umiejętności zabrali do swoich przedszkoli, szkół i placówek, by je wzbogacić i rozwijać dla lepszej edukacji.

Czwarta zasada w metodzie Open Space mówi: „Koniec znaczy koniec. Co się nie skończyło – trwa.” Zakończyło się szkolenie, ale wiedza, umiejętności i przekonania „Bogaczy” pojechały wraz z nimi, by dalej trwać i rozwijać się. Bogacze są bogatsi o nowe spojrzenie na edukację, pracę z uczniami i oczywiście otwarte oczy na ewaluację, ale też pozbyli się uprzedzeń i strachu przed ewaluacją mówiąc: „Wyrzucam do kosza strach przed ewaluacją”, „Wyrzucam strach, że nie dam rady.”

Świetna robota – uczestnicy 12-stki. Pracowaliście ciężko i intensywnie i tak przez sześć dni. Uważacie, że możecie tak samo pracować w swoich placówkach. Jestem przekonany, że tak, jeżeli będziecie pracować z takim zaangażowaniem i otwartą głową, to odniesiecie sukces.

Pozdrawiam wszystkich uczestników szczęśliwej 12-stki. Norbert Karaszewski.

Polecam zapoznanie się z wynikami badań prowadzonych przez nauczycieli badaczy z tego „rejsu”

Wasza Matylda