XII i XIII "rejs"
30 maja 2012

Na przełomie maja i czerwca odbyły się dwa ostatnie(XII i XII)I „rejsy” nauczyciela badacza w tym roku szkolnym. Podczas czterech intensywnych dni uczestnicy mieli okazję wspólnie podyskutować nad wyzwaniami stojącymi przed współczesnymi szkołami, poddać refleksji własną pracę, przeanalizować swój potencjał i posiadane kompetencje tak, aby byli w stanie lepiej wspierać swoich uczniów i pokonywać trudności oraz ograniczenia, z jakimi spotykają się, na co dzień w pracy. Na wielu sesjach warsztatowych uczestnicy przygotowywali się do pełnienia w swojej szkole roli nauczycieli badaczy umiejących właściwie zdiagnozować występujące w placówkach problemy i potrafiących rzetelnie przeprowadzić badania, których celem będzie wprowadzenie konstruktywnych zmian.

Rozmowy w gronie „ refleksyjnych przyjaciół” przeciągały się ponad  wyznaczony na spotkanie czas. Nieformalne spotkania stanowiły również istotny element wymiany doświadczeń. Pomimo zmęczenia uczestnicy i uczestniczki wyjeżdżali zadowoleni i z przekonaniem, że zmiany są potrzebne i możliwe.